0

بهترین دانشگاه موسیقی

دسته بندی ها : پیانو خونه فروش, مقالات آموزشی 22 اردیبهشت 1398 499 بازدید
بهترین دانشگاه موسیقی

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس (The university of music and Dramatic Arts Graz)

یکی از معروف ترین و بهترین دانشگاه ها در زمینه موسیقی و هنر های نمایشی ، دانشگاه گراتس یا KUG می باشدکه در سال 1585 میلادی در جنوب شرقی کشور اتریش تاسیس شده است که تا به امروز توانسته است به 17 انستیتو با کیفیت بسیار بالا دست یابد.

گراتس

شهر گراتس را می توان یکی از امن ترین و بهترین شهرهای دانشگاهی در اروپا دانست که تا کنون توانسته است حدود 2200 دانشجو را پرورش دهد.

از جمله رشته هایی که در دانشگاه گرانس تدریس می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد :

آهنگسازی و تئوری موسیقی :

شرایط تحصیلی برای مدرک کارشناسی این رشته 6 ترم یعنی تقریبا 3 سال و مدرک کارشناسی ارشد 4 ترم ، تقریبا 2 سال در نظر گرفته شده است.

دانشجوبان در مقطع کارشناسی ارشد می توانند یکی از گرایش های آهنگسازی ، تئوری موسیقی ، موسیقی برای تئاتر و آهنگسازی با گرایش موسیقی کامپیوتری را انتخاب کنند.

رهبر اجرا :

رشته رهبر اجرا که خود شامل دو گرایش رهبر ارکستر و رهبر کر می باشد در مقطع تحصیلی کارشناسی 3 سال و مقطع کارشناسی ارشد 2 سال زمان می برد.

مهندسی صدا و موسیقی :

مهندسی صدا و موسیقی شامل بخش هایی چون ، آشنایی و آموزش چگونگی ترکیب صدا ، تنظیم آهنگ ، صدا برداری ، ضبط موسیقی و … می باشد که این دانشگاه تجهیزات استدیویی پیشرفته را در اختیار دانشجویان رسته مهندسی صدا و موسیقی قرار می دهد.

آلات موسیقی :

دانشجویان این رشته می توانند یکی از ساز های پیانو ، گیتار ، آکاردئون ، ویولن و هر ساز دیگری را به عنوان ساز تخصصی خود انتخاب کنند و آن ساز را به صورت کاملا تخصصی یادبگیرند. مدت زمان تحصیل در رشته آلات موسیقی در مقطع کارشناسی 8 ترم و کارشناسی ارشد 4 ترم می باشد.

 

مدرسی موسیقی :

دانشجویان برای کسب مدرک مدرسی موسیقی لازم است حدود 9 ترم در این دانشگاه تحصیل کنند و پس از دریافت مدرک به تدریس در مقاطع راهنمایی و دبیرستان بپردازند.

آواز :

مدت زمانی که دانشجویان صرف تحصیل رشته آواز در این دانشگاه می کنند حدودا 8 ترم برای مقطع کارشناسی و 4 ترم برای مقطع کارشناسی ارشد می باشد. دانشجویان کارشناسی ارشد می توانند به یکی از گرایش های آواز ، رهبری و آواز ، آواز برای تئاتر را انتخاب کنند.

 

نکته :

لازم به ذکر است زبان این دانشگاه آلمانی بوده و تمامی کلاس ها به زبان آلمانی برگزار می شود.

حداقل سن ورود به این دانشگاه 17 سال می باشد.

بهترین دانشگاه موسیقی

رشته های دانشگاه:

بسیاری از رشته‌ها و گرایش‌های دیگر مانند موسیقی جاز، موسیقی کلیسای کاتولیک و پروتستان و… در این دانشگاه وجود دارد.

 

 

 

sima.admin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :
    0